Agregaty wykorzystywane są także w medycynie

Mimo, że chłodnictwo raczej większości z nas kojarzy się albo z branżą spożywczą albo też klimatyzacyjną to urządzenia takie jak agregaty chłodnicze mają też całkiem inne zastosowanie. Otóż nie zawsze jesteśmy świadomi tego, że instalacje chłodnicze są od wielu lat z powiezieniem wykorzystywane podczas zabiegów takich jak krioterapia.

Nie od dziś wszak poschnie wiadomo, że niskie temperatury mogą działać zbawiennie na nasz organizm. Dotyczy to szczególnie zmian skórnych, powstałych na błonach śluzowych oraz destrukcji zmian nowotworowych . W tych właśnie sytuacjach stosuje się komory do krioterapii, które działają dzięki urządzeniom takim jak agregaty chłodnicze.

Wytwarzane w tym miejscu zimne powietrze może być najszybciej uzyskane właśnie dzięki takim instalacjom. Naturalnie warto tu zauważyć, że komory takowego typu mogą być najróżniejsze a w nich zastosowane różne agregaty. Występują bowiem ich odmiany bardzo duże przypominające małe pomieszczenie, ale również całkiem małe.

Te ostanie wyglądem są podobne do lodówek, w których pacjent na jakiś czas jest zamykany. Jednocześnie też od ich wielkości zleżeć będzie rozmiar instalacji chłodniczych, jakie będą odpowiednio bardziej lub mniej rozbudowane.